Naziv projekta:

Pjesmom i plesom protiv socijalne isključenosti (UP.02.1.1.14.0051)

Poziv za dostavu projektnih prijedloga:

Umjetnost i kultura online (Europski socijalni fond)

Korisnik projekta:

Kulturno umjetničko društvo Ljuba voda

Partner:

Hrvatsko društvo inženjera geotehnike

Ukupna vrijednost projekta:

487.121,54 kn
Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije (414.053,31 kn) i sredstvima državnog proračuna (73.068,23 kn).

Razdoblje provedbe projekta:

24.03.2021. – 24.03.2022.

Cilj projekta:

Povećati socijalnu uključenost 55 djece i mladih poboljšanjem pristupa kvalitetnim online participativnim kulturno-umjetničkim sadržajima i aktivnostima kroz koje se mladim osobama razvijaju socijalne i kreativne vještine i znanja.

Svrha projekta:

Svrha ovog projekta je omogućiti osobama mlađim od 25 godina pristup online kulturnim i umjetničkim sadržajima i aktivnostima koje organizira Kulturno umjetničko društvo Ljuba voda, a koji će povećati socijalnu uključenost pripadnika ciljane skupine te doprinijeti razvoju njihovih socijalnih i kreativnih vještina i znanja.

Ovim projektom provest će se interaktivne online radionice koje će zahvaljujući novim tehnologijama omogućiti stvaranje dostupnije i uključivije kulture te će sami korisnici postati aktivni stvaratelji kulture i umjetnosti, a istovremeno će se razvijati njihove kreativne vještine i znanja, povećati društvene interakcije i smanjiti osjećaj izoliranosti.

Kontakt osoba za dodatne informacije:

Simona Štriga, voditeljica projekata HDIG
Broj telefona: +385 99 844 9614