Kulturno umjetničko društvo Ljuba voda u partnerstvu s Hrvatskim društvom inženjera geotehnike provodi projekt "Pjesmom i plesom protiv socijalne isključenosti". Projekt je započeo 24. ožujka 2021., a trajat će godinu dana. Osnovna ideja projekta proizašla je iz činjenice da kultura ima važnu ulogu u jačanju socijalne kohezije i izgradnji uključivog društva, a kulturna participacija značajno doprinosi osobnom razvoju pojedinca i poboljšanju ukupne kvalitete života. Svrha projekta je omogućiti osobama mlađim od 25 godina pristup online kulturnim i umjetničkim sadržajima i aktivnostima kroz interaktivne tamburaške, književne i plesne radionice. Radionice su korisne za održavanje društvenih veza, intelektualni i mentalni razvoj djece te razvoj njihovih kreativnih, komunikacijskih, interkulturalnih, interpersonalnih, glazbenih, čitalačkih i ritmičkih vještina.
Tamburaške radionice

Tamburaške radionice namijenjene su učenju sviranja tradicionalnih tamburaških skladbi i u njih će biti uključeno najmanje 10 polaznika.

Književne radionice

Književne radionice namijenjene su upoznavanju kulture i običaja ljubeškog kraja s naglaskom na legende o osnivanju Ljubešćice i u njih će biti uključeno najmanje 30 polaznika.

Plesne radionice

Plesne radionice namijenjene su učenju koraka folklornih plesova Ljubešćice, Zagorja, Prigorja i Međimurja te će u njih biti uključeno najmanje 15 polaznika.